تبلیغات

بخش خصوصی در تولید برق اصفهان مشارکت ۸۰ درصدی دارد

به گزارش افکارنیوز،

رسول موسی‌رضایی بعدازظهر امروز در مجمع عمومی بسیج مهندسین صنعتی استان اصفهان با اشاره به تاریخچه‌ای از فعالیت شرکت برق منطقه‌ای اصفهان اظهار داشت: استان اصفهان 12 درصد برق کشور را مصرف کرده و با فعالیت 11 نیروگاه بزرگ و کوچک 11 درصد از برق کشور را تولید می‌کند.

وی افزود: سال گذشته در اوج مصرف برق، حدود 4 هزار مگاوات برق در سراسر استان مصرف شد و امسال این میزان با رشد 6 درصد به رقم 4 هزار و 300 مگاوات رسیده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان اصفهان با اشاره به رشد صنعت برق متناسب با نیازهای جامعه بیان کرد: سیاست کنونی اینگونه است که رابطه میان مصرف کننده و تولیدکننده برق در کشورمان در انحصار دولت باشد و بخش توزیع و تولید توسط بخش خصوصی اداره شود.

وی با بیان اینکه 80 درصد تولید برق در اصفهان توسط بخش خصوصی انجام می‌شود، ادامه داد: از سال 1374 ایجاد شرکت‌های خصوصی در وزارت نیرو و شرکت‌های برق منطقه‌ای آغاز شد و از سال 1384 این شرکت‌ها از نظر ساختاری، توسط شرکت توانیر فعالیت دارند، از سوی دیگر شرکت برق منطقه‌ای اصفهان مسئولیت شبکه زیرساخت، خطوط انتقال، تولید برق در نیروگاه‌ها و غیره را بر عهده دارد.

موسی‌رضایی با بیان اینکه هزینه‌های تولید برق در سیستم دولتی زیاد است، تصریح کرد: کشورهای پیشرفته مهمترین صنایع خود را به بخش خصوصی واگذار می‌کنند تا با رقابت پذیر کردن آن، از نظر اقتصادی توجیه داشته و هزینه‌ها کاهش یابد.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر اجرایی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: شرکت برق منطقه‌ای استان اصفهان در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر، توسعه نیروگاه‌های خورشیدی را در دستور کار دارد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان اصفهان با بیان اینکه 80 از تولید برق استان اصفهان توسط بخش خصوصی انجام می‌شود، تصریح کرد: بخش سیکل ترکیبی نیروگاه گازی جنوب اصفهان از محل اعتبارات ستاد اقتصاد مقاومتی استان اصفهان فعال می‌شود تا راندمان این نیروگاه افزایش یابد.

وی با اشاره به در دستور کار قرار داشتن تولید پراکنده برق در استان اصفهان از نظر رعایت پدافند غیرعامل گفت: شرکت برق منطقه‌ای استان اصفهان از آخرین تجهیزات روز دنیا در فعالیت‌های خود استفاده می‌کند و قسمت عمده‌ای از تجهیزات برق مورد نیاز در کشور در داخل کشور تولید می‌شود.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار