تبلیغات

با 5 علامت کفایت شیر مادر آشنا شوید - آکا

,شیر مادر,کفایت شیر مادر,شیر دادن مادر به فرزند,[categoriy]

با 5 علامت کفایت شیر مادر آشنا شوید - آکاشیر مادر,کفایت شیر مادر,شیر دادن مادر به فرزند

آکاایران: با 5 علامت کفایت شیر مادر آشنا شوید

آکاایران: به گزارش آکاایران: هنگامی که از پستان زن شیری برای شیردهی به نوزاد خارج میشود این شیر را شیر مادر میگویند.زمانی که نوزاد تازه به دنیا می آید مادرش از شیر پستانش به او میدهد تا بدنش را محکم سازی کند.نوزاد اگر بزرگتر بشود ممکن است باز هم به همان شیر مادر راضی باشد یا اینکه آن را با دیگر خوراکی ها ترکیب و میل نماید.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تشریح ۵ علامت کفایت شیر مادر برای تغذیه مناسب نوزاد گفت: حتی یک قطره آب نیز نباید به نوزاد نوشانید.

 علی اکبر سیاری درباره اینکه این مسئله باب شده است مادری که شیر مادر می دهد همراه آن دو سه وعده هم شیر خشک به نوزاد بدهد، توضیح داد: خیر توصیه نمی کنیم و باید تا 6 ماه اول فقط شیر مادر به نوزاد داده شود. استاد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی بهداشتی شهید بهشتی ادامه داد: حتی یک قطره آب هم لازم نیست در این مدت به بچه داده شود. سیاری در توضیح بیشتر عنوان کرد: عواملی که کفایت شیر مادر را تایید می کند 5 چیز است. این ها را باید مادران بلد باشند. مهمترینش وزن گیری نوزاد شیرخوار است. دوم تعداد دفعات ادرار است. اگر بچه ای 6 بار ادرار کند. یعنی 6 پوشک را خیس کند شیر مادر کفایت می کند. معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: همچنین علامت سوم این است که بچه شیرخوار با آرامش می خوابد. علامت چهارم این است که مادر وقتی به بچه شیر می دهد از سینه دیگرش شیر می آید و علامت دیگر هم این است که وقتی بچه شیر خورد آرامش پیدا می کند، ولی بهترین علامت – وزن گیری نوزاد است.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار