تبلیغات

ترشی پوست هندوانه چاشنی خوش رنگ -آکا

آکاایران: ترشی پوست هندوانه چاشنی خوش رنگReviewed by Iranvij-2 on Jul 27Rating: ,[categoriy]

ترشی پوست هندوانه چاشنی خوش رنگ -آکا ترشی پوست هندوانه چاشنی خوش رنگ -آکا

آکاایران: ترشی پوست هندوانه چاشنی خوش رنگ

به گزارش آکاایران: مواد لازم:
پوست هندوانه:۴۵۰ گرم

نمک: به مقدار لازم

سرکه سفید:۳۵۰ میلی لیتر

شکر: ۱۰۰ گرم

ادویه ترشی*: ۲ قاشق سوپ خوری

مرزه و ترخون (پاک شده): جمعاً ۵۰ گرم

* ادویه ترشی شامل:نصف قاشق چای خوری دانه گشنیز (پودرشده)، نصف قاشق چای خوری رازیانه (یودرشده)، یک چهارم قاشق چای خوری زیره سبز (پودرشده) و یک چهارم قاشق چای خوری زردچوبه (پودرشده) است

روش تهیه:
۱.با استفاده از پوست کن، پوست سبز روی هندوانه را بگیرید و آن را به صورت خلال هایی به قطر یک سانتی متر برش بزنید.

۲. ۷۵۰ میلی لیتر اب را به همراه ۳ قاشق سوپ خوری نمک در قابلمه ای روی حرارت ملایم بریزید تا جوش بیاید. پوست هندوانه را به آن اضافه کنیدوبگذارید ۵ دقیقه بجوشد سپس آن را بکش کنید.

۳. سرکه سفید، شکر، ادویه ترشی، مرزه و ترخون، ۲۵۰ میلی لیتر آب و یک قاشق چای خوری نمک را در قابلمه ای ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید تا بجوشد و شکر حل شود سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند تا خنک شود. پوست هندوانه را داخل قابلمه بریزید و بگذارید به مدت ۳۰ دقیقه بماند تا با محیط هم دما شود.

۴.ترشی را در شیشه استریل شده مخصوص ترشی بریزید و در آن را محکم ببندید تا جا بیفتد. ترشی پوست هندوانه پس از یک هفته آماده سرو است.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار