تبلیغات

بارداری از حمله ام اس محافظت می کند -آکا

آکاایران: عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: زنان مبتلا به ام اس در دوران بارداری نیاز به مصرف داروهای خود ندارند.

به گزارش آکاایران:

,[categoriy]

بارداری از حمله ام اس محافظت می کند -آکا بارداری از حمله ام اس محافظت می کند -آکا

آکاایران: بارداری از حمله ام اس محافظت می کند


دکتر محمدحسین حریرچیان در حاشیه برگزاری سیزدهمین کنگره بین المللی ام اس در هتل المپیک تهران اظهار داشت: شروع ام اس در خانم ها سه برابر آقایان است ولی این باعث نمی شود که عوارض این بیماری در آقایان را نادیده بگیریم.

وی با اشاره به اهمیت و مشکلات بیماری ام اس در آقایان گفت: سیر بیماری ام اس در آقایان نسبت به خانم ها متفاوت است و باید توجه ویژه ای به درمان این بیماری در آقایان داشت.

این نورولوژیست ادامه داد: با توجه به اینکه ممکن است اختلالات و بیماری های دیگری هم همزمان با ام اس متوجه بیماران شود از همین رو بیماری ام اس را در آقایان باید بیشتر مورد توجه قرار داد.

حریرچیان با اعلام اینکه بیش از یک سوم آقایان مبتلا به ام اس دچار فشار خون بالا هستند، افزود: فشار خون، دیابت، بیماری های گوارشی و روانپزشکی که در آقایان بیشتر شایع است می تواند همراه با بیماری ام اس مشکلات بیشتری را برای آقایان به وجود بیاورد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه به موضوع بارداری در زنان مبتلا به ام اس اشاره کرد و گفت: در دوران بارداری به غیر از یک قلم دارو سایر داروهای ام اس نباید در دوران بارداری مصرف شد.

حریرچیان با اعلام اینکه بارداری باعث می شود بیمار از بروز یک حمله مجدد محافظت شود، تاکید کرد: در دوران بارداری زنان مبتلا به ام اس خیلی نگران عود بیماری نیستیم.

وی دلیل محافظت بارداری از بیماری ام اس در این زمان را تغییرات هورمونی عنوان کرد و گفت: در دوران بارداری معمولا نیاز به دارو وجود ندارد.

حریرچیان در ادامه اظهار داشت: البته متخصصین به هر بیمار مبتلا به ام اس اجازه بارداری نمی دهند و باید قبل از بارداری با پزشک مربوطه مشورت نمایند.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار