تبلیغات

زندگی زناشویی خود را با نگفتن این شش جمله بیمه کنید

اگر می خواهید خوشبختی درزندگی زناشویی دوام داشته باشد ، نباید هرگز این شش جمله را بکار ببرید

زندگی زناشویی  خود را با نگفتن این شش جمله بیمه کنید

دوام زندگی زناشویی 

شما مهمترین و سخت ترین مرحله را پشت سر گذاشته اید و بالاخره همسر ایده آل خودتان را یافته اید وواقعاً احساس خوشبختی می کنید . ولی اگر می خواهید این خوشبختی در زندگی زناشویی دوام داشته باشد ، نباید هرگز این شش جمله را بکار ببرید .

 زندگی زناشویی  خود را با نگفتن این شش جمله بیمه کنید

1-    " تو درست مثل پدرت هستی "

آوچ ! این جمله از دوجهت آزار دهنده است ، اول اینکه اصلاً کار درستی نیست که شخص در مورد والدین همسرش بد صحبت کند . دوم اینکه در همه آقایون یک ترسی وجود دارد که آنها صفات منفی پدرشان را به ارث برده باشند و نتوانند هرگز از آن رهایی یابند . شاید پدر شوهر شما از آن مردهایی باشد که فکر می کند در خانه همه باید به او خدمت کنند و هرگز در کارهای خانه کمک نمی کند ، در این صورت بجای اینکه بگوئید " تو درست مثل پدرت هستی " خیلی صمیمانه آنچه را که از او می خواهید بزبان بیاورید ، مثلاً  بگوئید " عزیزم لطفاً استکانهای چای را جمع کن " .

2-    " کی تو بالاخره کارت را عوض می کنی "

قبل اینکه  چنین جمله ای از زبان شما بیرون بیاید ، شما باید فکر کنید چرا می خواهید چنین حرفی را بزنید ؟ آیا نمی توانید دیگر شغل شوهرتان را تحمل کنید ، چون او دائم در سفر است یا اینکه ساعت کار او خیلی طولانی است ؟  شاید هم فکر می کنید نسبت بکاری که می کند در آمد خوبی ندارد ؟ آیا فکر می کنید که او لیاقت بهتر از اینها را دارد ؟
اکثر مردان موفقیت خود را در میزان تامین بهتر زندگی خانواده  می بینند ، بنابراین بهتر است قبل از اینکه حرفی بزنید و او را برنجانید علت این حرف را  بیابید و با شوهرتون در مورد آرزوها و نیازهایش صحبت کنید . بدین ترتیب بهتر می توانید او را بشناسید و شاید هم بتوانید با کمک یک دیگر راه حلی بیابید .

3-    " مادرم به من اخطار داده بود ، که تو احتمالاً این کار را می کنی "

این حرف شما نشان دهنده اینستکه شما در مورد روابط خصوصی خودتان با دیگران حرف می زنید . این مسئله برای هر مردی ناخوشایند و شبیه یک سیلی محکم بر صورت است ، بخاطر اینکه اکثر مردان مسائل خصوصی را واقعاً خصوصی می دانند و با کسی در باره آن حرف نمی زنند.  شما با گفتن چنین جمله ای به شوهرتان غیر مستقیم می گوئید که مادر شما از انتخاب شما راضی نیست و این در آینده اشکالاتی در روابط خانوادگی ایجاد می کند  ، بنابراین هرگز پایه حرفهای خودتان را بر نظر دیگران نگذارید ، زیرا این عمل شما غیر منصفانه است وضمناً ارزش حرف شما را هم بالا نمی برد .

4-    " اصلاً ول کن ، خودم بعداً آنرا انجام می دهم "

با گفتن این جمله به همسرتون این احساس را انتقال می دهید که او اصلاً بدرد هیچ کاری نمی  خورد. کلاً شنیدن چنین جمله ای برای هیچ کس خوشایند نیست ، که او تصور کند هر کاری که انجام می دهد غلط است . بنابراین قبل از اینکه چنین جمله ای را بگوئید و باعث شروع یک دعوا شوید ، بهتر است کمی فکر کنید ، شاید فقط روش شوهر شما در انجام کار فرق دارد و این دلیل بر غلط بودن آن نیست .

5-    "همیشه ، تو هیچ کاری را درست انجام ندادی ،هرگز نمی توانی  "

گفتن این  دو جمله را باید چه مرد و چه زن برای همیشه فراموش کنند و هرگز بزبان نیاورند چون با شنیدن چنین جمله ای هر کسی احساس می کند که باو حمله شده است  ، بنابراین تصمیم به دفاع می گیرد . بهمین دلیل اگر دو باره هنگام استفاده از اتومبیل متوجه شدید که باز هم باک بنزین خالی است ، سعی کنید با آرامش از همسرتون خواهش کنید که دفعه بعد وقتی متوجه شد که باک بنزین خالی است حتماً بنزین بزند . مطمئن باشید اکثر آقایون مایلند کاری بکنند که همسرشان را خوشحال می کند . البته باید بدانید که این بستگی دارد که شما چگونه با او حرف می زنید .

6- "فکر می کنی که واقعاً این تی شرت اندازه تو هست "

آیا شما می خواهید با این حرف به او بگوئید که وزنش اضافه شده ؟  بنابراین  جمله بالا اصلاً مناسب نیست ، چون مسلماً شوهر شما مایل نیست کنایه های شما را  را جع به چاقی  بشنود، بنابراین فکر می کند که شما از سلیقه او ایراد می گیرید . بهتر است که شما به روش دیگری سعی کنید ، مثلاً باو بگوئید " عزیزم موافقی که از امروز بعد از کار  به پیاده روی برویم ؟  یا اینکه ، بد نیست که یک دوچرخه ورزشی بخریم می توانیم هر روز کمی ورزش کنیم .

بدین ترتیب او را با وزن اضافه اش تنها نگذاشته اید و احتمالاً پیاده روی دو نفری به بهبود روابط شما هم کمک خواهد کرد .

 زندگی زناشویی  خود را با نگفتن این شش جمله بیمه کنید

باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط:

خطاهای بانوان در رابطه زناشویی

 فتارهایی که در روابط زناشویی نباید تحمل کرد / گذشت بجا داشته باشید

راههای بهبود روابط زناشویی میان زوجین

گامهایی جهت بهبود روابط زناشویی

اگر خواهان یک رابطه زناشويي خوب هستید

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار