تبلیغات

آیا شستن دست با مایع ظرفشویی خطرناک است؟

شستن دست با مایع ظرفشوییشستن دست با مایع ظرفشویی

شستن دست با مایع ظرفشویی بسیار رایج تر از آن است که فکرش را بکنید.

آیا تا به حال چیزی در مورد مضرات شستن دست ها با مایع ظرفشویی شنیده اید؟ آیا مایعی که برای از بین بردن چربی غذاها و شستن کره بادام زمینی ساخته شده، به پوست لطیف دستان شما آسیب می رساند؟

حتما برایتان پیش آمده که در آشپزخانه و کنار سینک ظرفشویی هستید و پس از پوست کندن پیاز، شستن صورت نوزادتان یا هر کار دیگری از این قبیل، نیاز دارید دست هایتان را بشویید. و احتمالا برای این کار را با مایعی انجام می دهید که برای تمیز کردن و شستن ظروف از آن استفاده می کنید. حال این سوال مطرح می شود که: آیا شستن دست ها با مایع ظرفشویی اشکالی ندارد؟ آیا می تونیم از این مایع که برای شستن ظروف تهیه شده، برای شستن دست هایمان نیز استفاده کنیم یا باید از مایع مخصوص دست استفاده کنیم؟

دکتر Kally Papantoniou، متخصص پوست در نیویورک در این مورد می گوید: “فقط به این دلیل که این مایع به طور غالب برای شستن ظروف تبلیغ می‌شود، به این معنا نیست که نمی‌تواند دست های شما را تمیز کند و خبر خوب اینکه شستشوی منظم با یک مایع ظرفشویی می تواند بیشتر باکتری‌ها را از بین ببرد.”

اما توجه به چند نکته ضروری است:

دکتر Papantoniou توضیح می دهد که هنگام خواندن برچسب روی مایع ظرفشویی، این را بخاطر بسپارید: پاک کردن چربی درون بشقاب ها بدون از بین بردن روغن های طبیعی پوست، دشوار است. او می گوید، اگر مرتباً می بینید كه دست خود را با مایع ظرفشویی می شویید، مایع ظرفشویی ملایم تری را انتخاب كنید كه کمتر موجب خشکی پوست دست شما شود.آیا پوستی خشک دارید یا مبتلا به اگزما هستید؟ اگر پاسخ مثبت است، باید درمورد از بین رفتن روغن های طبیعی پوست خود احتیاط بیشتری کنید، چرا که در مواردی دیده شده که مایع ظرفشویی می تواند این وضعیت را دشوارتر و پوست شما را بسیار آسیب پذیرتر کند.در حالی که شستن دست ها با مایع ظرفشویی کار بدی نیست، اما به این معنی نیست که می توانید به طور مداوم از آن استفاده کنید. سعی کنید برای شستشوی دست ها از مایع دستشویی استفاده کنید.

دکتر پاپانتونیو توصیه می کند که وقتی تصمیم به خرید مایع ظرفشویی می گیرید، انواع مایع های آنتی باکتریال را انتخاب کنید.

او می گوید: “در وهله اول ممکن است درون مایع های شستشوی ظروف مواد شیمیایی سمی وجود داشته باشد و ممکن است خطرات بالقوه سلامتی را به همراه داشته باشد، و دوم اینکه، تعادل باکتری ها بر روی پوست ما واقعاً مفید است و باید در هنگام استفاده از انواع مایع های شستشو کاملا حفظ شود.”

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار