تبلیغات

اموزش پخت ابگوشت نذری

مواد لازم برای پخت ابگوشت نذری

نخود( 1 کیلو گرم)
گوشت گوسفندی با دنبه 20 کیلو (حدود یک بر)
سیب زمینی( 60 عدد)
رب گوجه فرنگی (به مقدار لازم )
پیاز( 500 گرم)
لیمو عمانی( 10-15 عدد)
نمک و فلفل ( به مقدار لازم)
زرد چوبه ( به مقدار لازم)

طرز پخت ابگوشت نذری

ابتدا در مرحله اول نخود ها را خیس کنید و اطراف لیمو عمانی ها را با چنگال سوراخ کنید و در اب بریزید سپس پباز ها را نگینی خرد کنید و تفت دهید به قدری که نرم شوند سپس گوشت های شسته شده را به ان اضافه کنید و کمی تفت دهید نخودهای خبس خورده را اضافه کنید و روی ان نمک و فلفل بریزید به طوری که روی گوشت ها را کاملا اب بگیرد و قابلمه کمی سرخالی بماند . اجازه دهید تا اب گوشت جوش بیاید و کف روی ان را بگیرد و بعد از ان در دیگ را بگذارید و یک ساعت بعد ان را هم بزنید و سپس اب لیمو عمانی ها را خالی کنید و لیموها را به ان بی افضایید.
تقریبا دوساعت مانده به خاموش کردن ان سیب زمینی را با پوست بشویید و ان را به ابگوشت اضافه کنید و رب گوجه را کمی تفت دهید نمک ان را بچشید و به ان نمک اضافه کنید.

نکته هایی برای ابگوشت نذری

*شما میتوانید برای ابگوشت از سیب زمینی های کوچک استفاده کنید و نفری یک سیب زمینی بگذارید و میتوانید سیب زمینی های بزرگتر بردارید و نصف سیب زمینی برای هر نفر بگذارید .

*بهتر است از سیب زمینی هایی با پوست نازک استفاده کنید و ان ها را تمیز بشویید.

*مقدار رب گوجه به سلیقه خود شما بستگی دارد بعضی ها کم رنگ و بعضی ها پررنگ تر دوست دارند.

*اگر اب گوشت کم بود مقداری اب جوش به ان اضافه کنید.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار