تبلیغات

نکاتی برای خرید کفش برای مدرسه

نکاتی برای خرید کفش برای مدرسهReviewed by نکاتی برای خرید کفش برای مدرسه on Sep 8Rating: 4.0نکاتی برای خرید کفش برای مدرسهکودکان حدود 30 ساعت در هفته و بیش از 150000 ساعت در طول سال های تحصیلیشان کفش های مدرسه شان را به پا دارند ، بنابراین مهم است که کفش های مدرسه شان مناسب باشد تا در این مدت طولانی احساس اذیت شدن نکنند.

نکاتی برای خرید کفش مدرسه

کودکان حدود 30 ساعت در هفته و بیش از 150000 ساعت در طول سال های تحصیلیشان کفش های مدرسه شان را به پا دارند ، بنابراین مهم است که کفش های مدرسه شان مناسب باشد تا در این مدت طولانی احساس اذیت شدن نکنند.

در 11 سال زندگی یک کودک پا تا 17 سایز مختلف کفش رشد میکند و این رشد تا 18 سالکی ادامه دارد . کفش های نا مناسب میتوانند به مشکلاتی در بزرگسالی منجر شد مانند رشد ناخن در گوشت ، میخچه و زائده استخوانی در بغل پا که ممکن است حتی نیاز به جراحی داشته باشند.

نکته برای خرید کفش های مناسب مدرسه

1.مطمئن بودن از اندازه بودن هردو پا

این که شما خودتان در فروشگاه اندازه گیری میکنید و یه هرکس دیگر اطمینان حاصل کنید که هر دو پا اندازه گیری شوند. در اکثر کودکان و بزرگسالان ممکن است هر دو پا دقیقا یکی نباشند، بنابراین بررسی هر دو پا برای فرزندانتان ضروری میباشد.

2.چک لیست کفش مدارس

وقتی که برای فرزندانتان کفش های مدرسه میخرید باید به چندین نکته مهم توجه کرد :

*بین انتهای بلندترین انگشت پا باید به اندازه پهنای سک انگشت شست کودک فاصله داشته باشد.
*وقتی بند کفش را میبندید باید باعث سفت شدن عقب کفش در قسمت پاشنه شود.
*پاشنه باید راحت و در عین حال در قسمت پشتی کفش محکم باشد.
* وسعت پا، یعنی از پاشنه تا پنجه باید کاملاً در کفش راحت باشد.

در پایان روز کفش بخرید

در صورتی که برای تهیه کفش میخواهید تصمیم بگیرید وقتی که هوا روشن است بیرون بروید  باید توجه کرد که مناسب ترین زمان برای خرید کفش اوایل بعد از ظهر است.

زیرا پاهای بچه ها در پایان روز در متورم ترین حالتشان هستند و به این ترتیب، هنگامی که پای کودک شما در بزرگترین حالت خود است، مناسب ترین زمان خرید کفش های مدرسه اوست.

اجتناب از خرید کفش های راحت و دست دوم

برای والدین باهوش، بدیهی است که کفش مدرسه چیزی نیست که دست دوم خریداری شود، زیرا کفش پوشیده شده به شکل پای کودک قبلی شکل می گیرد و می تواند باعث مشکلاتی برای پای فرزند شما شود. کفش های راحتی بدون بند نیز برای استفاده ی درازمدت توصیه نمی شود. کفش های بندی، چسبی و یا سگک دار برای بچه های مدرسه ای مناسب ترند.

5.بررسی کردن درد پا

در گذشته، هنگامی که کودکان از درد ناحیه پا گلگی می کردند، کارشناسان اظهار می کردند که نگران نباشید و علت درد، صرفاً فرآیند رشد است. نظر کارشناسان از آن زمان تغییر کرده است و پس از آن پزشکان توصیه می کنند که والدین درد پا را بررسی کنند، زیرا بیشتر دردهای پا در کودکان قابل پیشگیری است.

پا هر فردی ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد

پاهای فرزندان شما هنوز هم در حال رشد هستند و استخوان ها نیز رشد می کنند. حدود نیمی از بچه ها دارای پاهای تخت هستند و یک پنجم ممکن است دارای قوسهای بلند باشند. به همین ترتیب، کفش ها بایستی علاوه بر پایداری و دوام خوب، این ویژگی ها را نیز در نظر بگیرند. اگر شما به پزشک یا هر متخصص حرفه ای دیگر در این زمینه دسترسی دارید، در هنگام خرید کفش های مدرسه، مشورت با آنان خالی از فایده نخواهد بود.

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار