تبلیغات

طرز تهیه انواع نان فطیر

طرز تهیه انواع نان فطیر مجموعه: آموزش انواع غذاها درست کردن نان فطیر, نان فطیر اراکی

طرز تهیه نان فطیر

نان فطیر در واقع به نانی می گویند که به خمیر آن خمیر مایه نزنند و خمیر ور نیامده باشد. در نواحی مختلف کشورمان این نان را به نحوه های گوناگون می پزند و در بعضی از شهرها حتی به آن خمیر مایه هم می زنند.

مواد لازم برای تهیه نان فطیر اراک :

شیر ۳۰۰ میلی لیتر شکر  ۳۰۰ گرمروغن مایع ۱۰۰ گرم آرد گندم ۷۵۰ گرم مایه خمیر فورییک دوم قاشق چایخوریبکینگ پودریک دوم قاشق چایخوریزعفران، پودر هل و گلاببه میزان لازمکنجدبه میزان لازمزرده تخم مرغ۲ عددسیاه دانه یا خرفهکمی برای روی نان

طرز تهیه نان فطیر اراک :

شیر، شکر، روغن مایع، آرد گندم، خمیر مایه و بکینگ پودر را درون ظرفی بریزید و آن‌ها را با هم ترکیب کنید و خوب ورز دهید. وقتی خمیر یکنواختی به دست آوردید آن را در نایلون قرار دهید تا استراحت کند. بعد از گذشت یک ساعت خمیر را به قطر ۱ سانتیمتر به صورت بیضی یا گرد پهن کنید. تخم مرغ، گلاب و زعفران ساییده شده را با هم مخلوط کنید و روی نان‌ها بمالید.

کمی از دانه‌های کنجد و سیاه دانه روی آن بریزید و آن را داخل طبقه وسط فر قرار دهید. برای پخت این نان لازم است حرارت فر روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد باشد و نان را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه داخل فر بگذارید.

مواد لازم برای تهیه نان فطیر همدان :

 آرد سبوس داریک کیلو شیر  دو پیمانهشکر نصف پیمانه  زرده تخم‌ مرغ یک عددهلچند حبهکنجد یا زیرهمقداری برای تزیینگلاببه میزان لازم

طرز تهیه نان فطیر همدان:

آرد را با شیر، شکر، هل و گلاب درون ظرفی بریزید و بعد از مخلوط کردن آن ها را خوب با هم ورز دهید تا به صورت خمیر در آید. آرن را حدود دو تا سه ساعت کنار بگذارید تا خمیر آن عمل آید. سپس آن را پهن کنید.

زرده تخم مرغ را با همزن هم بزنید و به وسیله فرچه روی خمیر بمالید. کمی کنجد یا زیره روی آن بپاشید و آن را داخل فر قرار دهید. این نان سنتی اگر در تنور پخته شود بسیار خوشبو و معطر خواهد شد.

انواع نان فطیر,طرز تهیه نان فطیر

طرز تهیه نان فطیر همدانی

منبع : kalleh.com

گزارش تخلف

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار